sobota, 23 sierpnia 2014

Śladami powstańczego Mokotowa - spacer

Tablica Tworka na ul. J. Dąbrowskiego
W tym roku obchodzimy 70 rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zapraszam na spacer pt. Śladami powstańczego Mokotowa. Na spacerze przypomniane zostaną najważniejsze wydarzenia Powstania Warszawskiego, które miały miejsce na Mokotowie. Spacer przebiegać będzie dwoma mokotowskimi ulicami Rakowiecką i Puławską oraz ich najbliższymi okolicami. Potrwa około 2 godzin.
W czasie jednego spaceru nie jesteśmy w stanie szczegółowo omówić powstanie na Mokotowie. Dlatego spacer utkany będzie w tematyczne obrazy, które przybliżą nam różne wydarzenia, aspekty i miejsca związane z powstaniem: walka, mord, poczta, szpital, odpoczynek, kanał, więzienie, miny. zatem jutro tj. w niedziele 24 sierpnia 2014, o godzinie 15.30 przed kościołem Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej.

2 komentarze:

  1. Bardzo interesująca inicjatywa. Poznanie historii "od środka", na żywo powoduje, że słowa na dłużej zostają w pamięci i nie są pustą opowieścią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podczas II w.ś. działo się tak wiele ważnych wydarzeń, że swoją wiedzę trzeba wzbogacać o inne źródła, niż tylko szkolne podręczniki.

    OdpowiedzUsuń